  • Winholt 300-48D/PU U-Boat Utility Cart
Product detailsThis Winholt 300-48D/PU is available from Central Restaurant Products.U-Boat Utility Cartsingle platform16" x 48" decksteel frameanti-skid diamond plate steel decktwo removable handles(2) 8" x 2" polyurethane center and (4) 4" x 1-1/2" end wheels2000 lb. capacityFor additional questions, please speak with one of our helpful Product Consultants at 800-215-9293 - or click the 'Live Chat' button. Image shown may reflect a different configuration of this product than described. Please see features section or talk to a Product Consultant for details.View More